საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური „სინოფარმის“ კორონავირუსის საწინააღმდეგო ვაქცინით აიცრა. ვახტანგ გომელაურთან ერთად, ნიკოლოზ ყიფშიძის სახელობის ცენტრალურ საუნივერსიტეტო კლინიკაში ვაქცინაცია ჩაუტარდათ მინისტრის მოადგილეს ალექსანდრე დარახველიძეს, სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელ პირებს და პოლიციის თანამშრომლებს.
"გავიკეთე აცრა "სინოფარმის" ჩინური წარმოების ვაქცინით. მინდა ყველას მოვუწოდო პირველ რიგში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებს, წავახალისო ისინი, ასევე მოვუწოდო ჩვენს მოქალაქეებს, რომ გაიკეთონ ვაქცინა.
რასაც ვხედავთ ჩვენ მსოფლიოში, რაც ხდება, სამწუხაროდ, წელიწადზე მეტია ველოდებით, თუმცა არაფერი არ შეიცვალა. უარესდება დღითიდღე მდგომარეობა, მსოფლიოში ყველგან და ჩვენთანაც, მათ შორის და ძალიან ბევრი ადამიანი იღუპება. რასაც ვხედავთ, რასაც გვეუბნება მსოფლიოს ჯანდაცვის ორგანიზაცია, ჩვენი ჯანდაცვის სამინისტროს წარმომადგენლები, ექიმები, სხვა გამოსავალი არ არის, ყველა უნდა აიცრას ვისაც ჯანმრთელობა უწყობს ხელს და ექიმების რეკომენდაცია ექნება", - განაცხადა ვახტანგ გომელაურმა.

The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, was vaccinated against the coronavirus with the "Sinopharm" vaccine. Together with Vakhtang Gomelauri, Deputy Minister Alexander Darakhvelidze, other officials of the Ministry and police officers received vaccine shots at Nikoloz Kipshidze Central University Clinic.
"I was vaccinated with Chinese coronavirus vaccine " Sinopharm ". First of all, I would like to call on everyone and encourage the Ministry of Internal Affairs staff and our citizens to get the vaccine shots.
What we see in the world and events that are taking place is unfortunate, we have been waiting for more than a year, but nothing has changed so far. The situation is deteriorating day by day everywhere globally, including Georgia, and too many people have lost their lives in this process. What we see, what the World Health Organization tells us as well as representatives of our healthcare system and doctors, is the fact that there is no other solution, other than get vaccinated, those with respective health condition and recommendations from doctors" - stated Vakhtang Gomelauri.